autorizovaný prodejce a servis Bitubo

VANGELAS Corporation, sportovní a reklamní agentura, s.r.o.

Společnost Bitubo byla založena v roce 1963. Téměř okamžitě se stala vůdčí společností ve vývoji tlumících systémů. Bitubo se dostal do podvědomí v oblasti zdravotnictví, pomáhal při vývoji umělých končetin, vyvíjel seizmická odpružení, tlumicí systémy pro oceánské plošiny, stejně jako vyvíjel a vyráběl tlumiče vibrací pro námořní motory.

Od roku 1975 se společnost Bitubo mimo jiné také na motocyklové doplňky. Společnost se tehdy proslavila a do většího podvědomí na poli závodních motocyklů vryla do paměti právě jejich inovaci, dvěma kompenzačním gumovým trubkám – odtud název „Bitubo“. Odpružení bylo okamžitě bylo přijato a i tehdy nejslavnější závodníci závodili právě s jejich odpružením.

V traťových závodech získal 1. světový šampionát v roce 1979 E. Lazzarini v třídě 50cc, rok na to své prvenství obhájili. Ve třídě 125 GP získal mistrovství světa v roce 1993 D. Raudies, poté v sezóně 1994. Mezi vysoce kvalitními doplňky nabízíme tlumiče řízení s dusíkem kompenzující koaxiální komorou (patent od roku 1992).

V roce 1993 představil Bitubo jako první na světě vidlici se samostatnou komorou – s „velkým pístovým“ systémem. V roce 1998 představil Bitubo revoluční zadní tlumič motoru Mono 4 Regolazioni. Chráněná mezinárodními patenty se okamžitě stává hitem, který je i dnes v oblasti technologií závěsů unikátní.

V roce 2000 představuje Bitubo HDX00 Racing Fork, první kompletní vidlici navrženou a vytvořenou společností Bitubo, která přetváří stávající technologii. Kompletně nastavitelná a tlaková (dusíková), s neuzavřenou vnější trubicí a patentovaným velkým pístovým systémem, je přijata do mistrovství světa SBK a v roce 2003 vyhrál italský šampionát SBK. V roce 2009 společnost Bitubo patentovala významný, inovativní hydraulický systém nazvaný FPS. FPS rychle nastavil nové pomyslné laťky, pravidělně se umisťuje stupních vítězství a vítězí v soutěžích a šampionátech. FPS používá nové vidlice ECH29 a RDH a jedná se o první existující kazetu na trhu s předpětí hydraulického pružiny.

V roce 2011 zvítězil Bitubo na mistrovství světa Supersport s Chaz Daviesem na motocyklu Yamaha YZF-R6, týmu ParkinGo. V roce 2012 společnost Bitubo představila jako první na světě poloaktivní elektroereologický systém pro zavěšení kol motocyklu (ER) a také první systém adaptivního odpružení (DS) kol.

V roce 2013 zvítězil Bitubo opět World Championship Supersport se společností Sam Lowes na Yamaha YZF-R6 patřící týmu Yakhnich Motorsport.

V současnosti nabízí sortiment více než 1400 modelů pro motocykly, jízdní kola nebo skútry. Dnes je Bitubo ideálním řešením pro jezdce, kteří chtějí to nejlepší: výkon, pohodlí, přesnost jízdy a především kvalita vynikajícího produktu, který je neustále vyvíjen ve spolupráci s vyspělými výzkumnými středisky a významnými univerzitami. Bitubo dosáhl velkého úspěchu v mezinárodních závodech jako jsou: WSBK, BSB, CIV, CEV, IDM a mnoho dalších národních mistrovství světa.

 

Jsme oficiální certifikovaný servis a prodejce značky Bitubo pro Českou republiku a Slovensko.